
Rotterdam betaalde als een vorm van afkoop een bedrag van bijna 1 miljoen euro. De restschuld is inmiddels afgeboekt door de zorgverzekering, maar is in de praktijk via een opslag min of meer wel in rekening gebracht bij andere, gewoon netjes betalende, verzekerden.
Naar de mening van de DCN heeft de gemeente Rotterdam nagelaten de betrokkenen te verplichten zich te laten begeleiden door de schuldhulpverlening. Misschien dat dit tot een beter omgaan met de financiële middelen had geleid.
Nu kan en moet welllicht de betaling aan de zorgverzekeraar worden gezien als het bevoordelen van een groep mensen met schulden. En dat is geen taak van een gemeente.
Verder is het opvallend te noemen dat de gemeenteraad niet was ingelicht en daarmee wordt de gevoeligheid van dit handelen toch wel aangetoond.