
Daar waar consumeren (ook door de overheid) jarenlang werd gestimuleerd, was consuminderen beter geweest en had dat veel problemen kunnen voorkomen.
Inmiddels zijn een aantal incassobedrijven over de kop gegaan. Credit Yard uit Eindhoven, AFI uit Leeuwarden en CreditForce uit Houten hebben de deuren gesloten.
Daar waar incassobureaus geen verhaalsmogelijkheden hebben, hebben belasting- en gerechtsdeurwaarders deze vaak nog wel. Op grond van een betekend dwangbevel/hernieuwd bevel tot betaling of met een door de rechtbank toegewezen vonnis, kan worden overgegaan tot het leggen van een beslag. Inmiddels is er een discussie gaande waar uit maatschappelijk en menselijk oogpunt wel of geen beslag op moet worden gelegd. Het onderwerp “beslagverboden” komt dan ook aan de orde tijdens de jaarlijkse DCN studie- en actualiteitendag op 08 oktober in Nijkerk.